Har du ikke en konto endnu? Opret en her, simpelt og nemt!
Osram SubstiTUBE Advanced HF Ultra Output T8 LED-Lysstofrør | til elektronisk forkobling
Find dit produkt ved hjælp af søgefiltrene
Osram SubstiTUBE Advanced HF Ultra Output T8 LED-Lysstofrør | til elektronisk forkobling
-
Farvekode
-
Wattage
Beskrivelse Osram SubstiTUBE Advanced HF Ultra Output T8 LED-Lysstofrør | til elektronisk forkobling
Osram SubstiTUBE Advanced HF Ultra Output T8 LED-Lysstofrør | til elektronisk forkobling er det ideelle alternativ for en standart . W Gammeldags lysstofrør i armaturer med Elektronisk (HF) ballast. Med denne lysrør er du garanteret en lang levetid og Lyskilderdirekte.dk all-in-garanti.
Når du skifter til LED, er det vigtigt at du tjekker dit nuværende lysstofrørs længde og watt. Denne , kan erstattes af et lysrør, med en konventionel ballast. . W lysstofrør med en længde på mm. Med dette lysrør kan du spare op til 70% på dine energiomkostninger, sammenlignet med et gammeldags lysstofrør.
Dette lysrør har en levetid på timer. I almindelige kontormiljøer holder disse lysrør mere end 15 år (52 uger pr. År, 10 timer pr dag, fra mandag til fredag). Levetiden hos disse er meget længere, end et almindeligt lysstofrør, som kun holder i 10.000 timer. Du har selvfølgelig også her Lyskilderdirekte.dk all-in-garanti. .
Diameteren på et LED rør, er den samme, som ved et almindeligt lysstofrør. Skift til LED - en energivenlig løsning.
