Philips HF-R 154 TL5 EII 220-240V for 1x54W
Kan vi hjælpe dig ?
Tag kontakt til vores lys team!Specifikationer Philips HF-R 154 TL5 EII 220-240V for 1x54W
Generel information
Artikelnummer | 180443 | |
---|---|---|
Producent | HF-R 154 TL5 EII 220-240V 50/60Hz | |
Antal i et karton | 12 |
i
Her henviser vi til det antal produkter der er færdigpakket af producenten i en kasse. Når du køber denne mængde, leverer vi produkterne i den originale engros emballage fra producenten.
|
Lyskilderdirektes All-in garanti | 1 år |
i
Vores garanti er fuldt ud inkluderet i produktprisen og dækker både skjulte og tekniske fejl ved produktet som er opstået før levering. Garantiperioden er forskellig fra produkt til produkt og spænder fra 1 år helt op til maksimalt 7 år.
|
Teknisk information
Input Volt (V) | 230 | |
---|---|---|
Volt (V) | 220-240 |
i
Belysning med en spænding på 220-240 volt kan tilsluttes direkte til el-nettet. Belysning med en anden netspænding (12 Volt og 24 Volt) kræver en transformer.
|
Egnet til lampetype | TL5 | |
Bredde (mm) | 360 | |
Antal påkrævede pærer | 1 | |
Dæmpbare | Ja, kan dæmpes |
i
Når du dæmper lyset, bruges den fulde lysstyrke ikke længere. Du sparer derfor ekstra på energiomkostningerne. Dæmpbare LED pærer kan også bruges til at skabe en ekstra hyggelig atmosfære. Husk, at du skal bruge en LED lysdæmper til at dæmpe LED pærer.
|
Armatur Tilslutning | Wago 251 | |
Armaturfarve | Hvid | |
Ballast til pære type | TL5 |
Lyskilde information
EAN | 8711500910059 | |
---|---|---|
EOC8 | 91005930 | |
Ballast | Elektronisk (HF) |
i
En forkobling kan ses som en energiregulator, der tænder belysningen. Er der en starter i armaturet? Så er der tale om en konventionel forkobling (EM). Armaturer med en elektronisk forkobling (HF) har ingen starter. En LED driver kan sammenlignes med en elektronisk forkobling og fungerer kun med LED belysning.
|
Anmeldelser
Er du el-installatør eller anden fagmand?
- Få op til 15% mængderabat
- Personlig salgskontakt
- Hurtig levering